Administratorii companiei britanice care detine revista Reader’s Digest au inceput negocierile pentvanzarea publicatiei si se arata optimisti dupa primele discutii cu nu mai putin de trei potentiali cumparatori, potrivit presei internationale.
Dincolo de acest optimism, cei care se ocupa de aceasta tranzactie marturisesc insa ca pretul de vanzare continua sa scada in negocieri.
Desi procedurile pentru vanzarea revistei sunt in curs, compania lucreaza la numerele din aprilie si mai, dar si la schimbarea strategiei de marketing, care pana acum presupunea reclame prin posta si premii substantiale.
Despre autor:
Citeste articolul integral pe Wall-street.ro
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Cum să investești într-un startup: primii pași
Sursa: start-up.ro
-
Raportarea ESG și de ce este esențială pentru orice companie listată la bursă
Sursa: green.start-up.ro
-
Povestea Precious Circuit, start-up-ul fondat de doi tineri care fac...
Sursa: retail.ro
-
Părintele Porfirie: Medicamentul şi marele secret pentru creşterea copiilor
Sursa: garbo.ro
-
CEC Bank, profit net de 54,2 milioane de lei în primul trimestru din 2022
Sursa: futurebanking.ro
-
Suflete pereche: Iubirea necondiționată dintre doi oameni
Sursa: kudika.ro
-
Moscova anunţă interdicţie de intrare în Rusia pentru 963 de americani
Sursa: wall-street.ro